• Value is required and can't be empty

Informacje o terenie narciarskim

Val Gardena/Alpe di Siusi

Maks. wysokość: 2 518 m
Min. wysokość: 1 236 m
Wys. miejscowość: 880 m
Wyciągi łącznie: 83
Orczyki: 29
Krzesełka: 42
Gondole: 12
Trasy łącznie: 175 km
Nartostrady:
52 km
Nartostrady:
105 km
Nartostrady:
18 km

Opinie Klientów

Aparthotel Perwanger

8 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Zakwaterowanie 8,3
Miejscowość 8,8
Teren narciarski 9,3

Teren narciarski Val Gardena/Alpe di Siusi

Val Gardena/Alpe di Siusi - Szczegóły o ośrodek narciarski

Z karnetem narciarskim „Val Gardena/Alpe di Siusi“ mają Państwo do dyspozycji 175 km tras narciarskich i około 87 wyciągów na terenie zapierających dech w piersiach Dolomitach. Teren narciarski Alpe di Siusi znany jest przede wszystkim z pewnego śniegu oraz z rodzinnej atmosfery. Przewaga niebieskich i czerwonych tras sprawia, że teren ten zaliczany jest do największego położonego na hali górskiej terenu narciarskiego Europy. Początkujący narciarze mogą szczególnie cieszyć się urokami szerokich tras Laurin i Florian, podczas gdy zaawansowani próbują swoich możliwości i mierzą prędkość zjazdu na odcinkach przeznaczonych do slalomu. Czarny slalomowy zjazd Puflatsch jest uznawany za jeden z najtrudniejszych i cechuje się różnicą wysokości wynoszącą 250 m. Snowpark na terenie Alpe di Siusi posiada elementy takie jak Kicker, Rails i Boxes, które są idealną rozrywką dla każdego snowboardzisty.

Jeszcze większym urozmaiceniem jest połączenie Val Gardeny z miejscowością St. Ulrich. Rozszerzenie karnetu na karnet Dolomiti Superski umożliwia korzystanie z 1200 km tras narciarskich na 12 różnych terenach narciarskich oraz ze spektakularnej trasy Sella Ronda i wyciągów na jej terenie.

We wszystkich ważniejszych miejscach terenu narciarskiego „Val Gardena/Alpe di Siusi” mają Państwo dostęp do bezpłatnych hotspotów Wi-Fi. Na terenach regionu „Dolomiti Superski” z łącza Wi-Fi można korzystać przy wielu wyciągach i w wybranych lokalach gastronomicznych. Czy teren narciarski Val Gardena/Alpe di Siusi nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Fie allo Sciliar: Dowiedz się więcej o Apres-Ski

W spokojnej a zarazem bajkowej miejscowości Fie allo Sciliar znajdą Państwo wiele restauracji, w których delektować się można regionalnymi ale i międzynarodowymi daniami. Przytulne bary i kafejki osłodzą Państwu dzień smakołykami lokalnej kuchni.

Kulturową odmianę oferuje średniowieczny Zamek Presule oraz kościół parafialny z przepiękną amboną. Fie allo Sciliar znane jest również z odprężających kąpieli w sianie. Dzięki naturalnym kąpielom z domieszką ziół leczniczych wszelkie oznaki spięcia i zmęczenia należą do przeszłości.

Zdobywać nowe doświadczenia i podziwiać oplecione śniegiem pejzaże można także podczas pieszych wędrówek bądź kuligu. Idylliczne Fie allo Sciliar w lecie jedno z najpiękniejszych i najczystszych jezior Włoch przeradza się zimą na świetny naturalny teren.

Funpark: Snowpark Seiser Alm

Dolomity, to nie tylko zapierająca dech w piersiach, górska panorama, ale również szeroka oferta dla fanów freestyle. Jeżeli lubią Państwo ryzyko i nie mają lęku wysokości, polecamy wybrać się do "Snowpark Seiser Alm". Na terenie o długości ponad 1,5 km czeka na sportowców ponad 60 parkowych elementów, odpowiednio dopasowanych do poziomów zaawansowania.

W górnej części parku znajduje się easy line - prosta trasa z różnymi kickerami i boxami, która zachęca do pierwszych skoków i pozwala powoli oswoić się z spektakularnymi trickami na śniegu. Wzdłuż całego parku zaawansowani i profesjonaliści mogą skorzystać z medium line i pro line, trasy z 5 kickerami, dwóch tras z poręczami i szczególnie trudnej tarsy z kickerami, która przeznaczona jest dla profesjonalnych freestylowców. Również fani "naturalnej jazdy" znajdą tutaj coś dla siebie, dzięki "wood line", czyli specjalnej trasy, której elementy powstały z drewna. Sporym urozmaiceniem są też eventy, które regularnie odbywają się w parku.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Eksperci testują: Val Gardena/Alpe di Siusi

W skład testu dotyczącego Val Gardena/Alpe di Siusi wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking