• Value is required and can't be empty

Najtańszy urlop narciarski w zimowej destynacji USA

W USA zarówno początkujący, jak i profesjonaliści mogą doświadczyć podczas urlopu zimowego białego szelaństwa na najwyższym poziomie. W najbardzie śnieżnych regionach USA powstały rozległe tereny narciarskie, które oferują narciarzom i snowboardzistom strome stoki, puszysty śnieg, nartostrady w lesie i wiele więcej. Od najbardziej popularnych ośrodków, aż po rustykalne wioski - każdy znajdzie tu idealne warunki do spędzenia zimowego urlopu.

Regiony USA

Utah

Utah

Utah zlokalizowana jest na środkowym zachodzie USA i znana jest z suchego puszystego śniegu, mającego renomę „najlepszego śniegu na świecie” (ang. „greatest snow on earth”). Opady śniegu są tutaj prawie dwa razy większe niż na niektórych terenach narciarskich USA - marzenie dla fanów głębokiego śniegu! Dodatkowo wybór terenów narciarskich jest niezmiernie różnorodny. Od stolicy Salt Lake City, gdzie rozgrywane były Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2002 roku jest już zaledwie kawałek do Park City, który jest największym zespolonym terenem narciarskim USA. Ponadto w Deer Valley można spodziewać się bardziej ekskluzywnej przyjemności z jazdy na nartach, raju głębokiego śniegu w Alta i jednego z najbardziej wymagających terenów narciarskich świata - Snowbird.

Kolorado

Kolorado

Największe i najbardziej znane tereny narciarskie Północnej Ameryki znajdują się w Kolorado. Światowej sławy miejscowości takie jak Vail, Beaver Creek, czy znane wszystkim Aspen przyciągają fanów narciarstwa przede wszystkim doskonale przygotowanymi trasami. Jazda na nartach na wysokości 4000 m nad poziomem morza nie stanowi w Kolorado żadnego problemu. 300 słonecznych dni w roku, 8,5 m średniej ilości opadów śniegu rocznie sprawia, że sporty zimowe są tutaj wyjątkowym przeżyciem. Przestronne tereny narciarskie i szybkie wyciągi minimalizują czekanie w kolejkach, czy tłok na stokach.

Miejscowości USA

Mapa Powiększ

Miejscowość Trasy Wys. terenu
oddo
250 km 2 080 - 3 049 m
234 km 2 457 - 3 433 m