• Value is required and can't be empty

Urlop rodzinny - z dziećmi na narty!

Każdego roku nowe, wyjątkowe przeżycia: urlop zimowy z dziećmi nie to lada atrakcja! Jazda na nartach, wędrówki zimowe, czy sanki - góry mają w sezonie zimowym niepowtarzalny urok i magiczną siłę przyciągania. Wyjazd narciarski z całą rodziną z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Les Villages du Bachat [Promocja]
Chamrousse

Les Villages du Bachat [Promocja] °°°.

7 noclegów z karnetem
od 30.03.19
84 % od 964
Na stoku
Les Hauts de Valmeinier [Promocja]
Valmeinier

Les Hauts de Valmeinier [Promocja] ****

7 noclegów z karnetem
od 30.03.19
92 % od 1 096
Na stoku
Résidence L'Ours Blanc [Promocja]
Les 2 Alpes

Résidence L'Ours Blanc [Promocja] °°°°.

7 noclegów z karnetem
od 01.12.18
84 % od 1 228
Luksus
Les Alpages de Val Cenis [Promocja]
Val Cenis

Les Alpages de Val Cenis [Promocja] °°°°°

7 noclegów z karnetem
od 30.03.19
96 % od 1 360
Luksus
Le Hameau du Puy [Promocja]
SuperDévoluy

Le Hameau du Puy [Promocja] °°°°

7 noclegów z karnetem
od 30.03.19
93 % od 832
Low Cost
Chalets Grand Panorama II [Promocja]
Valmeinier

Chalets Grand Panorama II [Promocja] °°°.

7 noclegów z karnetem
od 30.03.19
83 % od 1 008
Na stoku
Résidence La Turra [Promocja]
Valfréjus

Résidence La Turra [Promocja] °°°°.

7 noclegów z karnetem
od 30.03.19
89 % od 832
Luksus
Résidence Les Chalets du Verdon [Promocja]
Val d'Allos (Pra Loup)

Résidence Les Chalets du Verdon [Promocja] °°°°

7 noclegów z karnetem
od 06.04.19
78 % od 744
Na stoku
Les Chalets de SuperDévoluy [Promocja]
SuperDévoluy

Les Chalets de SuperDévoluy [Promocja] °°°

7 noclegów z karnetem
od 06.04.19
80 % od 568
Low Cost
Résidence Les Sybelles [Promocja]
Saint Sorlin (Les Sybelles)

Résidence Les Sybelles [Promocja] °°°

7 noclegów z karnetem
od 30.03.19
72 % od 1 008
Na stoku
Chalets Grand Panorama I [promocja]
Valmeinier

Chalets Grand Panorama I [promocja] °°°

7 noclegów z karnetem
od 06.04.19
Nowy od 832
Na stoku
Apart Fliana
Ischgl

Apart Fliana °°°

7 noclegów z karnetem
od 13.04.19
88 % od 1 976
Low Cost

Zalety urlopu zimowego z rodziną

Urlop narciarski z rodziną ma wiele pozytywnych stron. Już sama jazda na nartach sprawia wiele radości! Często dopiero wieczorem po powrocie do obiektu zdajemy sobie sprawę, ile tras udało nam się pokonać podczas szusowania na stoku. Po aktywnym dniu na nartach zarówno dorośli, jak i dzieci są z reguły zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Ma to pozytywny wpływ na kondycję fizyczną, a także psychiczną. Rodzice docenią niewątpliwie ofertę opieki nad dziećmi na wielu terenach narciarskich. Lokalne szkółki narciarski są w wielu przypadkach dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi, oferując urozmaiconą opiekę w ciągu całego dnia, podczas której maluchy uczą się jazdy na nartach w formie zabawy. Zaleta dla dorosłych: dzięki temu nawet podczas urlopu z dziećmi rodzice mają okazję do spędzenia czasu tylko we dwoje. Urlop zimowy z całą rodziną zdecydowanie wzmacnia więzi i stwarza niepowtarzalne wspomnienia z czasu spędzonego z najbliższymi w otoczeniu malowniczych górskich krajobrazów.

Optymalna oferta dla rodzin

Urlop narciarski z dziećmi nie powinien oczywiście zanadto nadwyrężać domowego budżetu. Na szczęście wiele obiektów oferuje korzystne zniżki dla dzieci, karnety narciarskie dla dzieci są natomiast z reguły tańsze niż te dla dorosłych. Na niektórych terenach narciarskich w przypadku zakupu karnetu dla osoby dorosłej oferowany jest bezpłatny karnet dla dziecka. Podczas wyboru zakwaterowania na rodzinny urlop narciarski warto również zwrócić uwagę na odległość od wyciągów. Szczególnie polecane są w tym przypadku hotele położone bezpośrednio przy stoku. W ten sposób można oszczędzić czas poświęcony na dojazd samochodem lub autobusem, ale także szybko wrócić do pokoju lub apartamentu jeżeli dzieci zgłodniały lub zmarzły podczas dnia na stoku. Który typ zakwaterowania warto wybrać na rodzinny urlop - hotel czy apartament? Oba warianty mają z pewnością wiele zalet. W hotelu nie trzeba się o nic martwić i można się rozkoszować urlopem bez konieczności gotowania lub sprzątania. W przypadku apartamentów można natomiast docenić rodzinną atmosferę i możliwość wspólnego przygotowywania posiłków. Ponadto apartamenty bez wyżywienia są korzystniejsze cenowo.

Na co warto zwrócić uwagę podczas planowania rodzinnego urlopu na nartach?

Podczas jazdy na nartach z dziećmi warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Dzieci chętnie bawią się w śniegu, upadając przy tym wielokrotnie, nic więc dziwnego że pod koniec dnia ubrania są często przemoczone. Ważne jest, by rodzice zabrali ze sobą ubrania na zmianę lub dokładnie wysuszyli te z poprzedniego dnia. Istotna jest również odpowiednia bielizna termiczna. Na stok należy koniecznie zabrać plecak z prowiantem, w razie gdyby maluchom zachciało się jeść lub pić. Jeżeli miejsce na to pozwoli, można także spakować ręcznik lub suche skarpetki. Dzięki temu nic nie zakłóci rodzinnego urlopu na stoku.